6.5 C
Sterling Heights
20/04/2024, 16:54
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Artikuj te tjere nga Autori

Boksieri Jurgen Uldedaj shpallet kampion bote në kategorinë IBO

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
BallinaDiasporaBoksieri Jurgen Uldedaj shpallet kampion bote në kategorinë IBO

Në “York Hall” në Londër, boksieri shqiptar Jurgen Uldedaj u shpall kampion bote. Në ndeshjen e boksit për titullin IBO Mesdhetar Uldedaj mposhti boksierin Frenck Mendy në një ndeshje me dhjetë raunde.
Në fund të duelit të luftuar ashpër boksieri shqiptar e ka fituar sfidën me pikë. Kjo ishte fitorja e 16 në karrierë e Jurgen Uldedajt, 6 prej të cilave i ka patur me “K.O.”. Ky sukses përveç se shton statistikisht arritjet e boksierit Uldedaj, shënon një hap të madh në historinë e boksit shqiptar, si rekordmen dhe boksier me të ardhme të ndritur. Gjatë ndeshjes Uldedaj ishte dominant dhe nuk e vuri në diskutim fitoren. Forcë goditëse, teknikë të lartë dhe taktikë sportive e bëjnë boksierin Uldedaj një kampion të padiskutueshëm në të ardhmen.
Sot ai i falenderoi ndjekësit duke shkruar: “Pas një shkëputje të gjatë, rikthimi në ring me mbështetjen tuaj si asnjëherë më parë ishte emocioni më i bukur që kam perjetuar !
Kjo fitore është për të gjithë JU 🇦🇱
Falenderim i vecantë shkon për skuadrën time dhe në vecanti vëllain tim Kristian Boci për mbështetjen dhe punën e palodhur gjatë këtyre muajve 🙏🏻
Misioni jonë vazhdon!
I juaji J.U”./Gazeta Dielli- Faqja zyrtare.

Artikujt e fundit

Lajmet e fundit

spot_imgspot_imgspot_img