6.5 C
Sterling Heights
20/04/2024, 17:16
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Artikuj te tjere nga Autori

Vranësira dhe reshje lokale, parashikimi i motit për sot

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
BallinaLajmeVranësira dhe reshje lokale, parashikimi i motit për sot

Për ditën e sotme në vendin tonë do të dominojë një mot relativisht i paqëndrueshëm me alternime vranësirash e kthjellime. Që në orët e para të 24-orëshit vranësirat priten të pasohen me reshje shiu të herëpasherëshme me intensitet të ulët e lokalisht mesatar në veri. Në orët e mëngjesit reshjet humbasin territor duke u lokalizuar në relievet malore. Më pas pritet ndërprerja e reshjeve në të gjithë territorin. Ndërsa era pritet të jetë e lehtë deri mesatare.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 14 / 19 °C,

në vendet e ulëta: 11 / 21 °C,

në vendet malore: 10 / 17 °C./lexo.al

Artikujt e fundit

Lajmet e fundit

spot_imgspot_imgspot_img