4.8 C
Sterling Heights
20/04/2024, 16:30
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Artikuj te tjere nga Autori

Grida Duma zbulon pse hoqi dorë nga politika dhe tregon nëse do të rikthehet

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
BallinaShowbizGrida Duma zbulon pse hoqi dorë nga politika dhe tregon nëse do...

Grida Duma, e ftuar në emisionin “Ndryshe” në Top Albania Radio, rrëfeu ndër të tjera për situatën politike në vend, televizionin në jetën e saj, “Big Brother Vip 3″.

Pse hoqët dorë ajo nga politika?!
Asgjë s’më ka lodhur. Politikën e dua shumë. Ashtu ishte momenti. Duhej një dalje për të treguar që për mua ky është çasti i duhur jo për të demotivuar ata që merren me politikë… Për imazhin jam shqetësuar më pak sesa për ecjen… S’kishte të bënte me mua personalisht, por kohezioni i njerëzve. Politika nuk bëhet pa punë në grup, nëse grupi s’është në kohezion, është copëtuar, pa strategji politike. Ky grup duhet ‘shkundur’ sepse disa gjëra duhen bërë ndryshe.

Ai që bën politikën duhet të jetë një kafshë politike. Politika është thelbi i interesit, por nëse e ke interesin e bashkuar me liderin e vendit je lider i madh, nëse e ke me planin politik s’je lider. Shqipëria ka 30 vite që mbijeton në njëfarë mënyre.

A do kthehej Grida Duma në politikë?

Nuk e di, nuk e mendoj fare./lexo.al

Artikujt e fundit

Lajmet e fundit

spot_imgspot_imgspot_img