21 C
Sterling Heights
17/07/2024, 12:15
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Artikuj te tjere nga Autori

Njihuni me 3 shenjat e horoskopit që janë gati të lenë pas të kaluarën!

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
BallinaAstrologjiNjihuni me 3 shenjat e horoskopit që janë gati të lenë pas...

Më 6 korrik 2024, tre shenja të zodiakut do të njohin diçka brenda vetes dhe kjo është ajo që do ta vërë në lëvizje makinën, si të thuash. Horoskopi tregon se ky kalim Hënë-Uran sipër është ajo që do t’i bëjë të gjitha këto të ndodhin dhe kjo do të çojë në shumë çlirim, që do të thotë se jeni gati të çlirohemi nga e kaluara. Ajo që planeti Urani bën për të shtunën është të na ndihmojë të kuptojmë se jeni më shumë se kujtesa që kemi për veten tuaj. Mund ta keni bindur veten se ‘këta jemi ne’ vetëm për të kuptuar gjatë tranzitit aktual Hënë-Uran se ne jeni më shumë se kufijtë që i kemi vendosur vetes.

1. Binjakët

Të kanë thënë një mijë herë se duhet të heqësh dorë nga e kaluara, dhe e vetmja gjë që ato fjalë kanë bërë ndonjëherë për ty, të bën të ndihesh i shtypur dhe i nënshtruar për të bërë diçka të panatyrshme, pasi mendon se, po, e ke ishe i lidhur me të kaluarën, por jo, nuk ishe gati të liroheshe apo të çliroheshe. Ju do ta bëni këtë sipas kushteve tuaja, jo sepse jeni nën presion për ta bërë këtë. Më 6 korrik, megjithatë, do të ndjeni se universi po hapet për ju dhe se ka një pauzë natyrore për të cilën jeni duke u bërë të vetëdijshëm dhe ajo vjen tek ju nëpërmjet fuqisë së këtij tranziti Hënë-Uran, dhe me të. vjen ideja se është koha për t’u çliruar. E kaluara tani është gati për t’u lënë pas. Kjo është e madhe, Binjakë dhe vetëm ju e dini se sa një lëvizje e madhe është kjo, dhe në të vërtetë nuk është punë e askujt tjetër. Nuk të intereson që ‘të gjithë të tjerët e dinin se kjo do të ndodhte përfundimisht’ sepse duhej të ishte ‘e vërtetë’ për ty dhe vetëm për ty. Dhe të shtunën, më 6 korrik, do ta dini se jeni zyrtarisht në pikën pa pushim. Mirë për ju, Binjakët.

2. Virgjëresha

6 korriku shënon një ditë lirie për ju, pasi tranziti Hënë-Uran ju tregon se duhet të ndiqni zemrën tuaj dhe ku zemra juaj ju çon, Virgjëresha, është në një vend ku e kaluara nuk ekziston më. Sigurisht, ju keni historinë tuaj personale, por kjo nuk do të thotë që duhet të qëndroni atje; kjo është dita kur largohesh nga një e kaluar që të shtrëngon shumë fort. Tani ndiheni sikur keni mësuar gjithçka që mundeni dhe se gjërat kanë filluar të bëhen të tepërta. Kjo nuk do të thotë se koha juaj e kaluar lidhur me të kaluarën ishte e pafrytshme; nuk ishte. Në fakt, keni mësuar shumë, por është gjatë tranzitit Hënë-Uran që kupton se është koha për t’u çliruar. Dhe kështu, ju bëni. Është një person me të cilin jeni mbajtur në veçanti, dhe ai absolutisht nuk ju bën mirë në këtë jetë apo në të kaluarën, dhe për shkak të mënyrës se si po duken gjërat tani, ju ndiheni gati të shkëputni lidhjen tuaj me të një herë dhe për të gjithë. Këtu filloni të përjetoni lirinë e vërtetë të asaj që jeni, në momentin e tanishëm.

3. Bricjapi

Kur lirohesh të shtunën, më 6 korrik, nuk do të jetë thjesht në mendje, por edhe në trup. Çfarë do të thotë kjo është se ju keni qenë në një marrëdhënie me dikë që në thelb përfaqëson vlerën e një jete të sjelljes së kaluar, dhe ju mendoni se ju të dy jeni tani në një moment dhe diçka duhet të japë. Ju të dy bini dakord që nuk jeni më konstruktivë dhe se gjatë këtij tranziti Hënë-Uran, mund të ishte më mirë ta quani atë të hiqet. Nëse kjo është një marrëdhënie dashurie, atëherë e vetmja arsye që të dy mund të dëshironi të çliroheni është sepse të dy e kuptoni se nuk jeni më të mirë me njëri-tjetrin. Kjo është pika e thyerjes. Ju dëshironi t’i jepni vetes një shans në këtë jetë, dhe ndërsa jeni mirënjohës për të gjitha uljet dhe ngritjet që keni parë në këtë marrëdhënie që do të përfundojë së shpejti, ju e dini se ka ende shumë jetë për të jetuar, dhe për të qenë aty për të tashmen dhe të ardhmen, duhet të lirohesh nga e kaluara./lexo.al

Artikujt e fundit

Lajmet e fundit

spot_imgspot_imgspot_img