30.6 C
Sterling Heights
18/06/2024, 16:37
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Artikuj te tjere nga Autori

Boston Celtics shpallet kampion në Konferencën e Lindjes

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
BallinaSportiBoston Celtics shpallet kampion në Konferencën e Lindjes

Boston Celtics janë shpallur kampion në Konferencën e Lindjes në NBA.

Ata e morën edhe fitoren e katërt në po aq ndeshje në finalen e Konferencës së Lindjes dhe tani janë kampion.

Në ndeshjen e katërt Celtics kanë triumfuar me rezultat të ngushtë 105:102 duke kaluar në finalen e madhe të NBA pasi kanë marrë titullin kampion në Lindje.

Deri më tani, skuadra e Bostonit ishin të papërmbajtshëm në ‘Play-Off’, duke fituar 12 ndeshje dhe duke humbur vetëm dy prej tyre.

Te Indiana, Andrew Nembhard shënoi 24 pikë me 10 asistime, por që nuk mjaftuan për fitore.

Celtics në finalen e madhe të NBA do ta pres fituesin e duelit Dallas Mavericks – Minnesota Timberwolves, ku Mavs janë duke udhëhequr në seri 3:0.

Artikujt e fundit

Lajmet e fundit

spot_imgspot_imgspot_img