21.7 C
Sterling Heights
17/07/2024, 13:59
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Artikuj te tjere nga Autori

Reali gjen zëvendësuesin e Toni Kroos, nisin bisedimet me agjentët e lojtarit

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
BallinaSportiReali gjen zëvendësuesin e Toni Kroos, nisin bisedimet me agjentët e lojtarit

Toni Kroos është pensionuar nga futbolli aktiv dhe nuk do të luaj më për Real Madridin.

Finalja e Ligës së Kampionëve ndaj Borussia Dortmund ishte e fundit për Kroos, me mesfushorin që do të luaj edhe në Kampionatin Evropian me Gjermaninë para se t’i varë këpucët në gozhdë.

34-vjeçari u largua si një legjendë nga Reali pas 10 viteve qëndrim në Santiago Bernabeu.

Reali ka gjetur tanimë zëvendësuesin e gjermanit dhe atë sërish në Bayern Munich, njësoj siç vepruan me Kroos.

Ka qenë e përditshmja katalunase ‘Mundo Deportivo’ që ka raportuar se Reali ka identifikuar Joshua Kimmich si zëvendësuesin e Kroos në Santiago Bernabeu.

Bisedimet e para kanë filluar me agjentët e futbollistit me Los Blancos që e duan me çdo kusht transferimin e gjermanit.

29-vjeçari është i hapur për tu larguar nga Bayerni pas nëntë viteve qëndrim në Allianz Arena, derisa klubi bavarez kërkon të fitojë rreth 50 milionë euro nga shitja e tij.

Në garë për Kimmich janë edhe Barcelona, Arsenal, Liverpool dhe dy skuadrat nga Manchesteri, City e United.

/BotaSot/

Artikujt e fundit

Lajmet e fundit

spot_imgspot_imgspot_img