19.3 C
Sterling Heights
29/05/2024, 18:58
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Artikuj te tjere nga Autori

Pahor paralajmëron plan të ri për vazhdimin e dialogut nëse e merr detyrën e emisarit

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
BallinaAktualitetPahor paralajmëron plan të ri për vazhdimin e dialogut nëse e merr...

Ish-presidenti slloven, Borut Pahor, ka thënë se dialogu Kosovë-Serbi ka ngecur dhe se nëse do ta zëvendësonte Miroslav Lajçakun në pozitën e të dërguarit të posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, do ta ofrojë planin e tij për vazhdimin e procesit.

Pahor ka theksuar se dialogu Kosovë-Serbi ka ngecur për shkak të mungesës së besimit.

“Do të ofroj planin tim. Dialogu është në ngërç, ka mungesë besimi dhe ne duhet ta gjejmë mënyrën për të ecur përpara me besim më të madh”, ka thënë ai, raportoi Kosovo Online.

Ai është pyetur nëse është e mundur që Ballkani Perëndimor të jetë në BE deri në vitin 2030, dhe është shprehur pesimist.

Artikujt e fundit

Lajmet e fundit

spot_imgspot_imgspot_img