0.6 C
Sterling Heights
29/11/2023, 21:24
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Artikuj te tjere nga Autori

“Doja të flisja shqip me dhëndrin”, vajza: Vjehrra s’më merrte në telefon, mori shqiptarin kjo

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
BallinaHistori Njerzore“Doja të flisja shqip me dhëndrin”, vajza: Vjehrra s’më merrte në telefon,...

Mentaliteti e ka shtyrë Pieretën që mos të pranojë të dashurin e huaj të vajzës së saj, Fatjonës dhe të pranonte mblesërinë me një djalë shqiptar. Nga biseda mes tyre në “Shihemi në Gjyq” nga “E Diela Shqiptare” në Tv Klan kuptohet që Fatjona ende nuk e ka përtypur këtë situatë pasi nga burri që zgjodhi e ëma është ndarë sepse ai e donte për pasaportë duke qenë se ajo jeton në Angli.

Ardit Gjebrea: Shiko Piereta, ti çfarë kishe kundër të dashurit që kishte Fatjona?

Piereta: Po ishte i huaj.

Ardit Gjebrea: Po ishte i huaj edhe çfarë pastaj?

Piereta: Doja që të flisja unë shqip.

Ardit Gjebrea: Doje të flisje shqip me dhëndrin.

Piereta: Po, po. Po mentaliteti, unë po e tregoj.

Ardit Gjebrea: Po mentaliteti, ja pra, nuk është më.

Piereta: E bëra.

Ardit Gjebrea: Nuk është më me dhëndrin.

Piereta: Tani duhet të më vrasë?

Fatjona: Pa ardhur andej, i tha “mirëmëngjes, natën e mirë” të gjitha ia thoshte ai. Vinte atje, në telefon ai. Njëherë nuk më merrte vjehrra në telefon, isha për të lindur. Mori të thoshte “gëzuar ditën” se ishte ortodoks dhe i thoshte “gëzuar ditën e emrit” ish-burrit tim dhe unë ditën për të lindur e kisha në të njëjtën datë, në datën 2 Dhjetor dhe s’më thoshte “moj Fatjona, linde apo jo?”

Eni Çobani: Vjehrra.

Fatjona: Vjehrra. Edhe mori shqiptarin kjo, jo se janë të gjithë njësoj po resmen që kisha me resmen që më dhanë këta./lexo.al

Artikujt e fundit

Lajmet e fundit

spot_imgspot_imgspot_img