4.8 C
Sterling Heights
20/04/2024, 16:23
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Artikuj te tjere nga Autori

Vranësira të dendura dhe reshje shiu në këto zona të vendit, si parashikohet të jetë moti gjatë ditës së sotme

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
BallinaShowbizVranësira të dendura dhe reshje shiu në këto zona të vendit, si...

Ditën e sotme (28 mars), vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte të paqëndrueshmë atmosferike, kryesisht për pjesën e parë të ditës.

Moti do të jetë me vranësira mesatare dhe të dendura të cilat do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet mesatar në pjesën më të madhe të vendit nga orët e para të 24orëshit deri në orët e para të ditës.

Më pas reshjet do të lokalizohen me intensitet të ulët në veriperëndim të vendit dhe pas orëve të mesditës do të kemi ndërprerje te tyre.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi 1-7m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare e lugina era fiton shpejtësi10-15m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik e Jon të jetë i forcës 2-3ballë.
Temperaturat parashikohen si më poshtë:
në zonat malore 4 deri 15°C
në zonat e ulëta 8 deri 21°C
në zonat bregdetare 11 deri 20°C

Artikujt e fundit

Lajmet e fundit

spot_imgspot_imgspot_img