0.6 C
Sterling Heights
29/11/2023, 21:39
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Artikuj te tjere nga Autori

Atdhetari Anton Marku Junçaj: Të ruajmë vlerat tona kombëtare si Xhubleta, kërkoj nga Bashkia e Malësisë Madhe dhe Komuna e Tuzit të kthejnë kokën dhe nga mërgimtarët në bashkëpunimin për trashigimi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
BallinaAktualitetAtdhetari Anton Marku Junçaj: Të ruajmë vlerat tona kombëtare si Xhubleta, kërkoj...

NJOFTIM

JU NJOFTOJM NGA MERGATA PIKRISHT NGA MICHIGANI SE JEMI DUKE PUNUAR NE REGJISTRIMIN E RUAJTJES SE VESHJES TON KOMTARE KATER MI VJECARE PRA TE “XHUBLETES”
MBAS SHPALLJES SE KY VIT DO I KUSHTOHET XHUBLETES POR NE SI MERGATA SHQIPTARE KREJTSISHT TE HARRUAR NGA AKADEMIA MINISTRIA BASHKIA DHE KOMUNA KEMI MARR INICIATIV QE TE PAKTEN TA DIM DHE NJOFTOJM OPINJONIN SE SA ESHT RUAJTUR XHUBLETA KETU NE MICHIGAN
KUN PER FAT TE MIR NE KERRKES PER DISA MUAJ VETEM TEK MERGIMTARET ME ORIGJIN NGA HOTI GRUDA TRIESHI DHE KOJA KEM ARRIT NJE NUMER QE NA GEZON SHUM NGA KETO KATER MALE KEMI KETA NUMRA
XHUBLETA ORIGJINALE TE NUSERIS E DERI TE ASAJ TE MOSHUAR KEMI DERI TANI 32 TE KOMPLETUARA KUN SHUM PREJ KETYRE XHUBLETE EDHE PERDOREN SI PER FESTA TE MEDHA SI DITA E PASHKVE OSE DITA E KSHTELLE ( KRISHTLINDJE) POR EDHE NE DASMA TIPIKE MALSORE DUA TA CEKI EDHE KETE SE AFERSISHT ESHT RUAJTUR EDHE SERMI PRA ZBUKURIMI ORIGJINAL BASHK ME XHUBLETEN ;
KEMI EDHE NI NUMER TE VOGEL PREJ XHUBLETE TE VAJZNIS POR SHUM PAK KUN ORIGJINALE KEMI PAS FAT TE SHOHIM VETEM3 KURSE XHUBLETA VAJZNIET TE PUNUERA VITEVE TE FUNDIT NGA MALSORJA JON NE MALSI TOLE BERISHAJ SI DHE NGA E NDJERA PRETA DEDVUKAJ E CILA I PUNOJ XHUBLETAT KETU NE MICHIGAN PO THUAJ SE PER KREJT 6 DEKADA KEMI NI NUMER TE MADH PREJ 90 XHUBLETA TE KETIJ LLOI ,
SHPRESOJ SE ME NDIHMEN E DISA AKTIVISTE KETU NE MICHIGAN SE SHPEJTI DO I KEMI EDHE FOTOGRAFIT E TE KREJT KETYRE XHUBLETE PER TA VERTETUAR KREJTSISHT SE SI ESHT RUAJTUR KJO TRASHEGIMI GJAT KETYRE VITE KETU NE AMERIK ; KERRKOJ EDHE NGA BASHKATDHETARET NGA TREVAT TJERA TE NA NDIHMOJN E SIDOMOS ATA QE JAN ME ORIGJIN NGA KELMENI KASTRATI DHE SHKRELI QE TE KEMI MUNDESI QE DERI NGA FUNDI I VITIT TE BEJM NI REGJISTRIM TE SAKT SA NA TAKON NE SI MERGIMTARET E MALSIS MADHE :
NE EMRIN TIM PERSONAL SI DHE NE EMER TE GJITH ATYRE MERGIMTARVET QE E DUAN TRASHEGIMIN KERRKOJ NGA BASHKIA E MALESIS MADHE SI DHE NGA KOMUNA E MALSIS (TUZ) QE SA DO PAK TE KETHEJ KOKEN EDHE NGA NE QE TE BASHKPUNOJM EDHE PER TRASHEGIMI

Me respekt nga Malsori ne mergim
Anton Marku Junçaj
16 -9 -2023

Artikujt e fundit

Lajmet e fundit

spot_imgspot_imgspot_img