4.8 C
Sterling Heights
20/04/2024, 15:50
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Artikuj te tjere nga Autori

Nikollë Camaj në 25 vjetorin e bombardimeve të  NATO-s: T’i ruajmë miqtë tonë!

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
BallinaAktualitetNikollë Camaj në 25 vjetorin e bombardimeve të  NATO-s: T'i ruajmë miqtë...Deputeti shqiptar në Parlamentin e Malit të Zi nga Malësia, Nikollë Camaj, njëherësh kryetar i Forumit shqiptar, ka përkujtuar ditën e bombardimeve të NATO-s kundër caqeve ushtarake serbe.

T’i ruajmë miqtë tonë, duke u qenë mirënjohës përjetësisht, ka shkruar Camaj.

Postimi i plotë i tij në fb:

Si sot, 25 vite më parë, NATO filloi misionin shpëtimtar për shqiptarët e Kosovës.
Ishte ky një akcion i imponuar nga mizoritë e militarëve dhe paramilitarëve të Slloboda Milosheviqit, të cilët, në mënyrën më barbare po presekutonin një popull të tërë, duke bërë pastrimin etnik të Kosovës.
T’i ruajmë miqtë tonë, duke u qenë mirënjohës përjetësisht!
Lidhja Demokratike Shqiptare
Forumi shqiptar

Artikujt e fundit

Lajmet e fundit

spot_imgspot_imgspot_img