21 C
Sterling Heights
17/07/2024, 12:35
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Artikuj te tjere nga Autori

Osmani takohet me Blinkenin në Washington: Aleanca me ShBA-në, gurthemel për stabilitetin

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
BallinaAktualitetOsmani takohet me Blinkenin në Washington: Aleanca me ShBA-në, gurthemel për stabilitetin

Presidentja Vjosa Osmani ka bërë të ditur se është takuar sot me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, gjatë vizitës së saj në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ajo, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka thënë se e ka falënderuar Blinkenin për pritjen dhe diskutimin e sotëm në Departamentin e Shtetit në Ëashington D.C., në kuadër të Samitit të NATO-s.

“Aleanca me ShBA-në nuk është vetëm një dëshmi e vlerave dhe parimeve tona të përbashkëta demokratike, por edhe një gurthemel për stabilitetin dhe prosperitetin global”, ka shkruar Osmani. /Klankosova.tv

Artikujt e fundit

Lajmet e fundit

spot_imgspot_imgspot_img