21.7 C
Sterling Heights
17/07/2024, 12:55
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Artikuj te tjere nga Autori

Izraeli heq vizat me Kosovën, sot nënshkruhet marrëveshja

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
BallinaLajmeIzraeli heq vizat me Kosovën, sot nënshkruhet marrëveshja

Kosova dhe Izraeli do të shënojnë një hap tjetër të rëndësishëm në marrëdhëniet mes dy vendeve, duke nënshkruar marrëveshjen për heqjen e vizave për shqiptarët e Kosovës. Lajmi është bërë i ditur nga ambasada e Izraelit në Prishtinë, raportojnë mediat në Kosovë.
Sipas njoftimit, ceremonia e nënshkrimit të marrëveshjes do të mbahet në orën 18:00.

“Kemi kënaqësinë t’ju ftojmë në pritjen e nesërme të organizuar nga Shkëlqesia e Saj znj. Tamar Ziv, Ambasadore e Shtetit të Izraelit në Republikën e Kosovës, me ç’rast do ta shënojmë Ditën e Pavarësisë së Izraelit dhe Marrëveshjen për Heqjen e Vizave për shtetasit kosovarë”, thuhet në njoftim./lexo.al

Artikujt e fundit

Lajmet e fundit

spot_imgspot_imgspot_img