6.5 C
Sterling Heights
20/04/2024, 17:45
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Artikuj te tjere nga Autori

Lara Gut – Behrami në podium, austriakja fiton garën

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
BallinaSportiLara Gut - Behrami në podium, austriakja fiton garën

Skiatorja Lara Gut-Behrami ka arritur në podium në disiplinën e supersllallomit të madh, që u mbajt në Norvegji.

Kjo është dëshmia më e fortë se sa e paqartë ishte gara dhe padyshim edhe emocionuese.

Në renditjen e përgjithshme të Kupës së Botës, Shiffrin kryeson me 1747 pikë, pasojnë Gut – Behrami me 986, Vlhova 975 pikë etj.

Lufta për “Globin e vogël të kristaltë” është jashtëzakonisht e ashpër dhe ka edhe dy gara të tjera në program deri në fund të sezonit: të dielën në të njëjtin vend në Kvitfjell dhe në fund të sezonit në Soldeu.

Në disiplinën e supersllallomit, Curtoni kryeson me 310 pikë, ka 8 më shumë se Gut – Behrami, Mowinckel është e treta me 290 pikë etj.

Renditja

1. Cornelia Hütter (Austria) 1:26,83
2. Elena Curtoni (Italia) +0,01
3. Lara Gut-Behrami (Zvicra)    +0:12
4. Mikaela Shiffrin (SHBA)    +0,16
5. Federica Brignone (Italia)    +0,29
6. Tessa Worley (Franca +0,34
7. Franziska Gritsch (Austria)    +0,50
8. Mirjam Puchner (Austria)     0+0,62
9. Stepahanie Venier (Austria)    +0,80
9. Corinne Suter (Zvicra) +0,80

/BotaSot/

Artikujt e fundit

Lajmet e fundit

spot_imgspot_imgspot_img