30.6 C
Sterling Heights
18/06/2024, 15:52
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Artikuj te tjere nga Autori

Osmani pret në takim Blairin

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
BallinaAktualitetOsmani pret në takim Blairin

Për nderë të 25-vjetori të çlirimit të vendit, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takimi ish-kryeministrin e Britanisë së Madhe, Tony Blair.

Pas këtij takimi, Osmani e Blair mbajnë konferencë për media.


Tony Blair sot në Kosovë

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe Tony Blair sot do të qëndrojë në Kosovë.

Ai do pritet të takojë liderët shtetërorë si dhe të marrë pjesë në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës.

Blair në orën 09:00 do të pritet në takim nga presidentja e Kosovës Vjosa Osmani dhe pas përfundimit të takimit, Osmani dhe Blair do të deklarohen për medie.

Në orën 10:10 Blair do të takojë kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca. Pas këtij takimi në orën 10:25 Blait do të marrë pjesë në seancën solemne ku do t’u adresohet deputetëve.

Në 10 e 45 Blair do të takojë edhe kryeministrin e Albin Kurti.
Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, në 12:30 do të takohet me kryetarin e Prishtinës, Përparim Rama.

Me këtë rast, atij do t’i ndahet “Çelësi i qytetit”.

Ndërkohë që në orën 13:00 mbahet ceremonia e dhënies së titullit “Qytetar Nderi i Kryeqytetit” për Tony Blair

Artikujt e fundit

Lajmet e fundit

spot_imgspot_imgspot_img