7 C
Sterling Heights
23/02/2024, 0:43
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Artikuj te tjere nga Autori

Horoskopi ditor: 9 gusht 2023

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
BallinaHoroskopiHoroskopi ditor: 9 gusht 2023

Dashi

Një telefonatë ose email nga dikush që nuk e keni parë prej muajsh do t’ju befasojë veçanërisht kur të dëgjoni lajmet që do t’ju përcjellin. Keni shumë punë për të bërë, por kjo nuk duhet t’ju pengojë të merreni me çështje të rëndësishme edhe në jetën tuaj personale.

Demi

Me energjinë tuaj që luhatet në mënyrë dramatike gjatë ditës, do të jetë e vështirë të bëni plane të forta. Në një moment do të ndiheni hiperaktiv, më pas do të ndiheni shumë të lodhur. Një rregulll i ri në vendin e punës po ju shkakton shumë pakënaqësi.

Binjakët

Vazhdoni të mendoni pozitivisht. Ka çdo shans që të arrini marrëveshjet që po përpiqeni të bëni në këtë moment. Thjesht përqendrohuni në fshehjen e çdo pasigurie nga të tjerët dhe paraqisni një fytyrë të sigurt dhe profesionale.

Gaforrja

Sfidat e paraqitura në fushën të biznesit duan kohë për t’u kapërcyer, por ato nuk janë të pamundura. Vazhdoni t’i kujtoni vetes se këto lloj problemesh ndërtojnë karakterin. Jini pozitiv dhe mos lejoni që këto gjëra të mundin vullnetin tuaj.

Luani

Do të habiteni kur të dëgjoni se dikush po ngurron t’ju kërkojë një favor. Ata kanë qenë të shqetësuar për reagimin tuaj dhe mund t’ju duhet t’u siguroni atyre se nuk do ta refuzoni atë kërkesë në asnjë mënyrë.

Virgjëresha

Kur diskutoni për paratë, politikën apo fenë, jini të kujdesshëm për atë që thoni. Dikush mund të dalë në përfundimin e gabuar përpara se t’ju dëgjojë dhe kjo mund të çojë në një debat të ashpër.

Peshorja

Duhet të përfundoni disa marrëveshje përpara se të vendosni të shijoni një udhëtim larg me miqtë. Mund t’ju duhet të gjeni një kujdestar fëmijësh ose kujdestar qensh, në këtë rast mos i lini të gjitha për minutën e fundit.

Akrepi

Po bëni më të mirën për ta mbajtur familjen tuaj në gjendje të mirë financiare. Ju po pyesni veten nëse një buxhet i krijuar së fundmi do të jetë i mjaftueshëm për të përmbushur nevojat e të gjithëve. Një surprizë e këndshme mund të vijë në formën e një shume parash.

Shigjetari

Një bisedë me dikë që nuk e keni takuar më parë do të shkojë më mirë se sa pritej. Ju mund të keni menduar se ky person ishte antipatik, por keni gabuar. Pra, nuk do të jetë e nevojshme të trilloni detaje për t’i bërë përshtypje.

Bricjapi

Një sasi parash do të vihet në dispozicionin tuaj për të bërë disa kërkime që mendohet se do të jenë të dobishme për komunitetin tuaj. Do të kënaqeni duke u përfshirë në këtë projekt të rëndësishëm. Keni disa vendime të vështira për të marrë.

Ujori

Kërkesat e jashtme vështirë se mund të injorohen kur kolegët, fqinjët dhe miqtë po bëjnë presion për të tërhequr vëmendjen tuaj. Anëtarët e familjes që kanë nevojë për ju ka të ngjarë të ndihen sikur nuk janë aq të rëndësishëm, gjë që nuk është e vërtetë. Thjesht e keni të vështirë të përshtatni gjithçka në ditën tuaj. Mund të jetë e nevojshme të tërhiqeni nga angazhimet sociale.

Peshqit

Ju gjithmonë mund të thoni jo kur shefi ose një koleg i vjetër ju kërkon një favor që do të thotë të hiqni dorë nga një pjesë e kohës tuaj të lirë për karrierën tuaj. Gatishmëria juaj për të ndihmuar pa hezitim do të vazhdojë për një kohë të gjatë./iconstyle

Artikujt e fundit

Lajmet e fundit

spot_imgspot_imgspot_img