25.7 C
Sterling Heights
18/06/2024, 14:49
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Artikuj te tjere nga Autori

Super ndeshje, Miami e barazon serinë e fitoreve në finale ndaj Denverit

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
BallinaSportiSuper ndeshje, Miami e barazon serinë e fitoreve në finale ndaj Denverit

Me një ndeshje fantastike, Miami Heat ka arritur të shënojë fitore në finalen e dytë të play-offit në NBA ndaj Denver Nuggets.

Miami arriti të fitonte me rezultat 108:111, duke e barazuar në 1:1 serinë e finaleve.

Vincent dhe Butler ishin më të dalluarit te Miami, duke shënuar 23, respektivisht 21 pikë.

21 pikë shtoi edhe Adebayo, krahas edhe nëntë kërcimeve e katër asistimeve.

Te Denveri më i dalluari ishte Jokic me 41 pikë, 11 kërcime e katër asistime.

Kujtojmë se kampion i NBA shpallet ekipi që i arrin katër fitore.

/BotaSot/

Artikujt e fundit

Lajmet e fundit

spot_imgspot_imgspot_img